Zen Travel cesta do země Budhů

1. 8. 2011

Pouť za poznáním sebe sama a trek spojený s charitou. Žijeme teď, udělejte velký skok a prožijte léto jinak.


„Malý Tibet“, neodolatelná příroda Himálaje, kultura tibetského buddhismu, život mezi místními lidmi, jačí pochoutky a exkurze do české ekologické školy.

Zen Travel je nová cesta za poznáním a pomoci druhým.  Občanské sdružení BlueLand spolu s magazínem ZEN pořádalo v létě 2011 vpravdě adrenalinový zájezd. “Zen Travel, Cesta do země Buddhů “. Tento zájezd je pojímán nejen jako dobrodružný výlet do jednoho z nejvýše obydlených míst naší modré planety, ale i jako exkurze do jedné z nejvýše položené české školy.
Specifika:
Jedná se o výlet do vysoce položených míst naší planety, kde jsou místy poměrně rudimentární podmínky života. Během treku bude nutné překonat horská sedla ve výšce 5 100 mnm a strávit deset dní chůzí po horských stezkách. Je proto nutná určitá fyzická a psychická odolnost a zároveň vybavení! Na druhou stranu budete mít možnost spatřit kláštery tibetského Buddhismu s několikametrovými sochami Buddhy, setkat se a zažít nezapomenutelné okamžiky s místními lidmi, našimi dlouholetými přáteli.

Termín :  dle domluvy na email gabriela@blueland.cz

Délka: 23 dní
Cena: 56 800 Kč
Kapacita: max. 12 osob
Doprovod: místní osvědčený průvodce/tlumočník, místní koňáci a kuchaři, doprovod z o.s., BlueLand, Česká republika.
TRASA: PRAHA – DILLÍ – LEH – POHOŘÍ ZANSKAR – MANALI – DILLÍ – PRAHA
Výtěžek z této cesty bude věnován na chod nové ekologické školy ve vesnici Kargyak.
Kontakt: Občanské sdružení BlueLand, email:help@blueland.cz, www.blueland.cz,
tel. +420 775 427 705
 

Občanské sdružení Blueland pomáhá rozvoji jednomu z nejodlehlejších koutů světa – malé vesnici Kargyak, ležící vysoko v pohoří Zanskar. Ve spolupráci s místními obyvateli postavilo ve výšce 4200 m.n.m ekologicky šetrnou školu (Kargyak Learning Centre), vybudovalo akumulační skleník, zakládá dětské knihovny, založilo snowboardovou školičku, a v neposlední řadě pomáhá s léčbou malého indického chlapce.
Rozhodněte se teď a pojeďte s námi.

Malá galerie z našeho prvního zájezdu v roce 2011

Cesta přes Rothang pas
První aklimatizační den po přistání v Lehu
Lama a lungty
Výlet na Pangong lake
Odzer v klášteře v Lamayuru

Leták z roku 2011