V.Václavek zahraje v Býčí skále

22. 5. 2017

V neděli 25. června, vystoupí v jeskyni Býčí skála Vladimír Václavek. Myslím si, že tohoto všestranného muzikanta, kytaristu a autora není zapotřebí představovat.

Benefiční koncerty v jeskyni Býčí skála jsou nevýdělečné a celý zisk z koncertu bude věnovaný organizaci www.blueland.cz na provoz školy v himálajském Kargyaku a na léčení popáleného chlapce Odzera Stanzina.

Jeho současná tvorba je inspirována jak šamanskou zkušeností, tak dlouholetým působením na scéně alternativní, rockové a etno hudby. Jistě si vzpomenete na jeho dlouholetou spolupráci s Ivou Bittovou,
ostatně jejich album Bílé inferno získalo mnoho ocenění a dodnes je považováno za jednu z nejvýraznějších nahrávek u nás. Je zakladatel kapely Dunaj, s Kokoliou hrál v kultovní skupině E,jeho autorská a muzikantská činnost by zabrala ještě pěkných pár řádek. V současnosti je výrazným
členem a autorem v Čikori. V jeho sólová vystoupení jsou pohlazením po duši, Vladimír svou kytaru za pomoci smyček vrství do mnoha ploch, hudbu umocňují krásné texty.

V letošním roce nastaly mírné komplikace, protože ve stěně Býčí skály zahnízdili po padesáti letech sokoli, a tak jsme s CHKO Moravský kras a jeskyňáři museli celou akci přesunout na konec června, oproti původnímu květnovému termínu.

 

Jako bonus máme pro některé z vás nachystané VIP vstupenky.  K nim dostanete DVD s dokumentem z Kargyaku a hlavně vás provedeme celou Býčí skálou. Zajistili jsme průvodce opravdu kvalifikovaného, ředitele CHKO Moravský kras dr. Leoše Štefku. Několikrát v minulých letech jsme s ním a
hudebníky prohlídku absolvovali, můžeme dát „ruku do ohně“, že se dozvíte mnoho zajímavých věcí o podzemí, přírodě a Moravském krasu. Vycházka jeskynním komplexem s přednáškou je mnohdy až na dvě hodiny, nejsme časově omezeni a záleží jen na vašem zájmu. Nebudu zatajovat, že Býčí skálou se ve dnech koncertů můžete projít i s jeskyňáři levněji, plnost informací v souvislostech a komplexnost výkladu je ale nesrovnatelná. Počet VIP vstupenek je omezený na 15 pro každý koncert a vyjdou na 500Kč.

Pokud máte zájem si vstupenky, ať už VIP nebo normální zarezervovat, neváhejte a ozvěte se.

Po celý den na Býčí skále budeme, máme pro vás nachystanou kávu od doubleshotu, čaj od Klásek tea, tsampu a tsampové kuličky na smlsnutí. Můžete si koncert spojit s výletem do okolí, Křitny s poutním kostelem jsou kousek a Moravský kras je opravdu krásný.

Prosím, můžete-li šířit pozvánku dál po sítích, budeme moc rádi.

Těšíme se na vás

Pavel Mlýnek a spol.

www.blueland.cz