Iva Bittová a Vladimír Václavek – vánoční koncert

3. 12. 2013

Srdečně vás zveme na vánoční benefiční koncert, na kterém pro děti z vesnice Kargyak zahrají Iva Bittová a Vladimír Václavek. Už tuto sobotu, 7.12. 2013 od 20:00 v sále Obecního domu Vranov u Brna.

Vánoční koncert v podání úžasných muzikantů, Ivy Bittové a Vladimíra Václavka zazní už tuto sobotu, 7.12.2013 v Sále Obecního domu Vranov v Obci Vranov u Brna. Koncert je pořádán na podporu vzdělání dětí v Himálaji a na chod nově otevřeného druhého stupně základní školy ve vesnici Kargyak.

Škola v Kargyaku, tzv. Kargyak Middle School, je škola řízena indickou vládou. Občanské sdružení BlueLand zde pomáhá s chodem školy, s vybavením pro žáky a hlavně už druhým rokem zajišťuje jednoho komunitního učitele a školníka.

Kargyak je vesnice uprostřed Himálaje. Půl roku je kvůli sněhu odříznuta od okolního světa a tak na zimu připadají minimálně čtyřměsíční zimní prázdniny. Díky podpoře z Čech se daří zajistit jednoho stálého privátního učitele, který je ve vesnici po celý rok.

Koncert a doprovodné promítání se koná díky dlouholeté spolupráci s outdoorovou firmou Mill, která už třetím rokem pořádá v Obci Vranov benefiční koncert pro Himálaje.

Firmě MILL a muzikantům děkujeme za podporu.

Těšit se můžete i na šálek indického čaje a na setkání s Odzerkem, s chlapcem z Himálaje, který už čtvrtým rokem žije v Čechách.