Benefiční výstava v divadle Hybernia

24. 6. 2009

 Dne 23.6.2009, proběhla v Galerii Divadla Hybernia, Nám. Republiky 4, Praha-1, vernisáž putovní výstavy fotografií "Pod modrým nebem aneb jak jsem potkal jaka" pod záštitou místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Jana Kohouta.

Následně budou fotografie putovat napříč českou republikou.

Putovní benefiční výstava po městských knihovnách Čech a Moravy

, která se koná ve spolupráci s Národní knihovnou v Praze a navazuje na projekt „Knížky pro Kargyak“ sbírku anglických knížek, díky které jsme v únoru 2009 otevřeli ve vesnici Kargyak první dětskou knihovnu.

Výstavu v divadle Hybernia podpořila také Indická Ambasáda v Praze, taneční skupina Damaru v zastoupení tanečnice Anežky Hessové a hudebník Nikola Brasko.
Ke shlédnutí byly nejenom fotografie z pohoří Zanskar, video ze zimní cesty do Himálaje, ale i veterán populárního indického motocyklu Royal Enfield.Po kulturním programu došlo i na benefiční aukci velkoformátových fotografií, jejíž výtěžek bude použit na stavbu základní školy, třetí operaci malého Odzera a na první dětskou knihovnu v pohoří Zanskar.Celým večerem provázela naše patronka, herečka, Petra Špindlerová a skvělý licitátor Zdeněk Štěpka, kterému se podařilo vydražit celkem čtrnáct fotografií.Výstava bude k vidění do konce července v Galerii Divadla Hybernia na Náměstí republiky 4, Praha 1 a to denně od 9 do 19 hodin. Poté bude výstava dva roky kolovat po městských knihovnách Čech a Moravy. V srpnu 2009 výstava poputuje do Kutné Hory.
Zájemci o vystavované fotografie mohou kontaktovat sdružení BlueLand a koupí fotografie tak podpořit děti vysoko v Himálaji. Ke každé zakoupené fotografii obdržíte darovací smlouvu.
Kontakt: gabriela@blueland.cz Tel. 608 509 555