Benefiční koncert a oprava solární elektrárny

8. 11. 2021

Benefiční koncert na Býčí skále pomohl s opravou solární elektrárny ve škole v Kargyaku.
Děkujeme Pokáčovi a Misterios del Amor za jejich podporu.

 

Poděkování za benefiční koncert pro školu v Himálaji

Opět po roce se v září v prostorách jeskyně Býčí skála uskutečníly dva benefiční koncerty na podporu školy v indickém Himálaji.
Akce začala v sobotu 18. 9. prohlídkou jeskynních prostor. Měli jsme úžasnou příležitost setkat se s Václavem Cílkem, který nás seznámil s historií jeskyně na základě nových archeologických nálezů.
Odpoledne pak zahráli Misterios del Amor, projekt světově uznávaného loutnisty Jana Čižmáře, k němuž se připojila zpěvačka Beatriz Lafont Murcia, která přiletěla ze Španělska, a spolu s Eliškou Tesařovou a kapelou Plaisirs de Musique předvedli dechberoucí vystoupení. Koncert byl čistě akustický bez ozvučení a atmosféra v jeskyni byla jedinečná.
V neděli 19.9. zahrál v jeskyni Býčí skála Pokáč. Skvělá atmosféra a velmi blízký kontakt s hudebníkem potěšil všechny návštěvníky koncertu. A potvrdilo se, co se o Pokáčovi říká, a to, že kam přijde, tam rozdává dobrou náladu a pohodu.
Velmi rádi bychom poděkovali také CHKO a jeskyňářům z Býčí Skály za pomoc s organizací koncertu. Moc si jejich přízně vážíme. Obrovské poděkování patří rodině Mlýnků a firmě Mill, která oba koncerty a přednášku Václava Cílka zařídila.
Celkem se podařilo vybrat částku 91 265 Kč. Část z těchto finančních prostředků se okamžitě použila na opravu solární elektrárny ve vesnici Kargyak. Bylo nutné koupit, do vesnice dopravit a vyměnit už 12 let staré baterie. Ve škole byl také vyměněn koberec a nakoupeny nové školní pomůcky a knihy pro děti. To vše celkem za 33 270 Kč.
S velkým poděkováním a úctou BlueLand z.s a děti z údolí Zanskar.

Tsewang s novými bateriemi

Opraváři v Kargyaku

Děti se opět mohou učit a  večer si hrát